Rodinná genealogie

„Mezi starým šlechtickým a běžným občanským rodem není žádný rozdíl. Všichni jsou si přirozeně rovni, každý rod je geneticky stejně starý. Rozdíl je jen v tom, že šlechtic své předky zná a dají se dovodit“. Kníže Karel Jan Nep. Schwarzenberg

·         Úvod

Vítejte v genealogii rodu Cvrčků a Andresů. Na těchto stránkách zveřejňuji stručné genealogické údaje dvou největších rodů mé rodiny, které sahají až do 16. až 15. století.

Jak v případě příjmení Cvrček, tak i u příjmení Andres se vždy tvrdilo, že všichni lidé nesoucí tato příjmení jsou jednoho původu, tedy jednoho zakladatele a rodu. Ukazuje se, že u příjmení Andres tomu tak není, ale u příjmení Cvrček je to podle dlouhodobého bádání pravděpodobné alespoň u většiny rodin nesoucích toto příjmení.

Všechny zde zveřejněné informace jsou z historických pramenů ověřené. Případnému zájemci, např. z řad mě doposud neznámých příbuzných, velice rád poskytnu veškeré dohledané informace. Zde zveřejněné informace jsou neúplné.

 

·         Zapojte se do pátrání po našich předcích!

Oslovuji tímto všechny občany České republiky nesoucí příjmení Cvrček a Andres ke spolupráci, a samozřejmě i ty, kteří vědí, že takové příjmení v rodině měli.

V případě Vašeho zájmu mě můžete kontaktovat a můžeme si vyměnit genealogické údaje.